Bariery cenowe

Przy złożonych naprawach pewność o poprawnie wykonaj usłudze mam po jej wykonaniu i dokładnym przetestowaniu sprzętu. Ponadto większość napraw wiąże się z wymianą kosztownych komponentów BGA których demontaż w razie wycofania się klienta z naprawy jest kosztowny i pracochłonny. Dlatego wprowadziłem i stosuję sprawdzone przez inne serwisy zasady napraw do kwot barierowych która np. wprzypadku laptopów wynosi 400 zł/netto.

Cena barierowa nie oznacza oczywiście, że przy każdej naprawie zostaje  osiągnięta. Daje ona jedynie serwisantowi możliwości wymiany podzespołów do określonych kwot, dopiero po ich przekroczeniu kontaktujemy się z klientem telefonicznie lub e-mailem i przedstawiam końcową kwotę. W przypadku braku zgody klienta na naprawę powyżej kwoty barierowej oddaję sprzęt informując dokładnie o jego stanie a klient  ponosi jedynie koszt związany z diagnozą.

Opisana zasada sprawdza się znakomicie i jest bezpieczna zarówno  dla klienta ponieważ wie jakiej maksymalnej kwoty naprawy może się spodziewać jak i dla serwisu ponieważ ma on bezpieczne pole manewru podczas wykonywania usługi.

Na życzenie klienta wystawiam również w takim przypadku bezpłatną informacje serwisową  dotyczącą przeprowadzonej diagnozy.

Przykład:

Przy wymianie płyty na nową można podać cenę z cennika  1000 zł + 150 zł kosztów wymiany i mamy wycenę w przeciągu 1 minuty lecz kosztowną. Natomiast przy naprawie nie jest to już takie proste. Owszem jeśli jest uszkodzona klawiatura, obudowa, napęd optyczny cd/dvd  itp. cenę można podać od ręki, lecz w przypadku naprawy już nie zawsze. Płyty główne to bardzo skomplikowane złożone konstrukcje składające się z wielowarstwowych laminatów. Na takie naprawy poświęca się średnio  pomiędzy 2 a 6 godzin czasu i wielokrotnie na płycie mamy do czynienia z kilkoma usterkami gdzie dopiero po usunięciu jednej widoczna staje się kolejna.  Przykładowo informujemy klienta o konieczności wykonania reballingu  układu bga i podajemy cenę 250 zł. Wykonujemy usługę na którą serwisant poświęca około 3 godzin i okazuje się dopiero po wykonaniu reballingu, że uszkodzony jest jeszcze układ zasilania i koszt łączny naprawy wzrasta o dodatkowe 70 zł. Tak więc zasada napraw do kwot barierowych  to też znaczna oszczędność czasu. Wielokrotnie naprawiamy sprzęt do późnych godzin nocnych gdzie kontakt z klientem jest niemożliwy a i niejednokrotnie w ciągu dnia ograniczony. Kwota barierowa daje serwisantowi spokojną możliwość dalszej naprawy.

 

Barierowe ceny napraw dla poszczególnych urządzeń kształtują się następująco:

  • Naprawy laptopów/notebooków, netbooków do kwoty 400 zł,
  • Naprawy zestawów komputerowych do kwoty 250 zł,
  • Naprawy  płyt głównych do kwoty 250 zł,
  • Naprawy monitorów LCD do 19 cali do kwoty 200 zł, powyżej 19 cali do kwoty 250 zł,
  • Naprawy zasilaczy do laptopów, monitorów do kwoty 70 zł,

Podane ceny są cenami netto, uwzględniają koszty usługi w raz z materiałem. 

 

Informacje

tel. +48 731 460 460
Serwis Komputerowy

os. Unitów Podlaskich 17
21-400 Łuków
(budynek sklepu "Stokrotka")
Bezpłatny PARKINGPromocje

Komplet usług serwisowych:

  • instalacja i konfiguracja systemu operacyjnego oraz sterowników,
  • instalacja oprogramowania użytkowego,
  • instalacja oprogramowania antywirusowego,
  • optymalizacja pracy komputera.

ZA JEDYNE 60 ZŁ

kod promocji: Serwis60
prosimy podać go podczas
wizyty w serwisie.